3. ROČNÍK 2022 LAKOV CAP – VÍŤAZ – BALUŠÍK (POČET HRÁČOV 14)

LAKOV CAP- Medeko a priatelia – 3tí ročník

Považská Bystrica  3.6. 2022  začiatok o 16:00   hracia miestnosť  telocvičňa Gymnázia.

Pravidlá turnaja:

• Turnaja sa môže zúčastniť akýkoľvek hráč, hrajúci v TN kraji max. 2 ligu, ako aj neregistrovaný hráč, ktorý sa osobne zaregistruje a zaplatí štartovný poplatok u usporiadateľa turnaja.
  • Každý zaregistrovaný hráč si osobne vylosuje svoje číslo, pod ktorým bude evidovaný ako v súťaži dvojhier, tak aj v súťaži štvorhier (nikto nebude nasadený, všetko určí los…)
  • Usporiadateľ udelí každému hráčovi Hendikep podľa toho akú súťaž hrával v minulej sezóne (poprípade podľa osobného uváženia).
  • Pred každým zápasom si hráč s nižším hendikepom môže sám určiť či daný hendikep akceptuje, alebo ho súperovi môže aj znížiť, poprípade úplne zmazať, to ale musí urobiť pred začiatkom zápasu s jasným oboznámením súpera, potom sa to už nesmie meniť! Pokiaľ slabší hráč nemá pred začiatkom zápasu námietky, automaticky sa počíta s prideleným hendikepom u oboch hráčov, tak ako im to určil usporiadateľ !

Príklad 1 :
Hráč s hendikepom -2 nastúpi do dvojhry proti hráčovi s hendikepom 3. Slabší hráč podľa pravidiel turnaja automaticky vedie v každom sete pred jeho začiatkom 5:0, ale sám sa môže rozhodnúť či daný hendikep akceptuje, alebo ho zníži napr. na 2.
Potom celý zápas bude v každom sete vyhrávať už len 2:0. (môže ho aj celý zrušiť a potom sa každý set začína za stavu 0:0)

Pri štvorhre sa hendikepy jednotlivých hráčov sčítavajú a podelia dvomi, inak platí to isté ako u dvojhry.

Príklad 2:
Hráči hrajúci spolu štvorhru majú hendikep 0 a 3 za súpera majú hráčov s hendikepom -1 a -2.
(tzv: slabší pár bude každý set vyhrávať 3:0, ak to sám nezníži poprípade nezmaže. Ak by nebol výsledný hendikep celé číslo, napr. 1,5 automaticky sa zaokrúhľuje na celé vyššie číslo, tj 2. )

• Budú sa hrať 2 súťaže, súťaž dvojhier a súťaž štvorhier
    (spoločné páry do štvorhry budú vytvorené podľa čísel, napr: 1,8 , 2,7 , 3,6 , 4,5 , 9,16 , 10,15 , 11,14 , 12,13)
  • V súťaži dvojhier ako aj v súťaži štvorhier nebude skupinová fáza, od začiatku sa bude hrať pavúkový systém.
  • Hráči ktorý vyhrajú postupujú v pavúku do ďalšieho kola, hráči ktorý prehrajú pokračujú v pavúku o konečné umiestnenie.
  • Po skončení oboch súťaží sa každému hráčovi pridelia body ako za dvojhru, tak aj za štvorhru.
  • Celkové umiestnenie v turnaji sa potom určí podľa počtu nazbieraných bodov – súčet bodov za dvojhru a za štvorhru. (tz: Víťaz dvojhry, ešte nemusí byť víťazom turnaja !!!)
  • Pri rovnosti bodov bude na tom lepšie hráč s nižším hendikepom (v prípade, že dvaja hráči s rovnakým hendikepom budú mať rovnaký počet bodov, zahrajú si spolu ešte 1 set, ktorý určí víťaza)

Príklad 3:
Turnaja sa zúčastní 16 hráčov

Každý zápas ako vo dvojhre tak aj vo štvorhre sa hrá na tri víťazné sety podľa platných pravidiel stolného tenisu !

Hráči ktorý minulú sezónu hrávali
2 ligu   = Hendikep 4,5Hendikep pre jednotlivých hráčov:

Hráči ktorý minulú sezónu hrávali 3 ligu   = Hendikep 3
4 ligu   = Hendikep 1,5
5 ligu   = Hendikep 0
6 ligu   = Hendikep -1
7 ligu   = Hendikep -2Neregistrovaný hráči                             = Hendikep -4

(hendikep bude priradený hráčom nie na základe súpisiek, ale podľa toho, kto odohral najviac zápasov v minulej sezóne v akej súťaži.)

Vzhľadom na trošku zložitejší systém turnaja sa pri zaregistrovaní musí každý jeden hráč zaviazať, že odohrá celý turnaj v plnom nasadení až do konca ako súťaž dvojhier, tak aj súťaž štvorhier, lebo napríklad pri jeho skoršom odchode, alebo odfláknutím zápasov vo štvorhre može poškodiť celkové umiestnenie svojmu spoluhráčovi !

Štartovný poplatok:

Dospelý =  €
Deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP =   €

Ako organizátor verím, že sa Vám bude tento výnimočný systém turnaja páčiť a prinesie zase niečo nové do tejto krásnej hry. Všetkým zúčastneným želám veľa športového šťastia a veľa úspechov za zelenými (modrými stolmi).

ŠPORTU ZDAR !                                                                                                  PATRIK LAUŠ

Kontakt na prihlásenie:  patrik.lauš@gmail.com

Hlavný organizátor:                                                Hlavný rozhodca:

Lauš Patrik                                                                  Guláč Peter