PO(ZO)STUPOVÉ KALKULÁCIE

S blížiacim sa posledným kolom sezóny okresných líg PB, PU, IL v stolnom tenise sa rozhoduje o jednotlivých postupujúcich a zostupujúcich družstvách. Z každej ligy má právo postupu do vyššej ligy a povinnosť zostupu do nižšej ligy po jednom družstve.

Pred posledným kolom má istotu postupu z piatej okresnej ligy do štvrtej krajskej ligy Áčko Dolného Moštenca, ktoré svoju šancu využije. O zostupujúcom z piatej ligy je tiež rozhodnuté a po dvoch rokoch opúšťa piatu ligu družstvo Dolných Kočkoviec B. Kedže sa Lysá pod Makytou v krajskej štvrtej lige udržala, hráčom šiestej ligy sa naskytli dve postupové miestenky na doplnenie počtu družstiev piatej ligy. Možnosť postupu majú mužstvá, ktoré skončia do tretieho miesta tabuľky. V prípade, že tak neurobí víťaz ligy, respektíve klub na druhom mieste. 

O víťazovy šiestej ligy sa rozhodne na diaľku medzi tímom zo Zliechova a bystrickým Slovanom. Zliechov po dvoch vzájomných výhrach ma víťastvo v aktuálnej sezóne vo svojích rukách. Oba celky majú už istý postup. Zliechov už veľa krát možnosť postupu odmietol a Slovan PB nechce mať v jednej lige dve mužstvá z dôvodu pevných súpisiek, tak sa naskytuje možnosť pre tretí tím šiestej ligy. A to hlavne pre Nozdrovice, ktoré chcú postúpiť. Budú tiež na diaľku bojovať s Béčkom Pruského. O bod viac má Pruské B, vzájomný zápas zase hovorí pre Nozdrovice. Taktiež sa naskytuje otázka či by Pruské B využilo postup do piatej ligy. Tiež by museli mať pevné súpisky, kedže by sa v piatej lige pridali k svojmu Áčku. V prípade nepostupu prvých troch družstiev šiestej ligy by doplnili vyššiu súťaž aj ďalšie celky? Poriadne zamotaný je boj o udržanie sa v súťaži v šiestej lige. Kde pred posledným kolom je to veľmi dramatické. „Namočené“ sú až štyry tímy. Dohňany si to rozdajú doma s JOOLA DCA. Červený kameň pôjde bojovať do Milochova A. Za určitých výsledkov môžu mať po poslednom kole všetky štyry spomínané tímy, bojujúce o záchranu, zhodných 36 bodov.

V siedmej lige nemôže  vo štvrtok  Dolný Moštenec B prehrať za domácimi  stolmi s Milochovom B, aby im „nevyfúkla“ postup Šebešťanová. Tá hostí doma tím Dolných Kočkoviec C.

Start a Conversation

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *