Lakov Cap 2019 – II. ročník – Zhodnotenie turnaja

V piatok  10.5.2019 sa v telocvični 4.ZŠ v Pov. Bystrici uskutočnil 2. ročník stolnotenisového turnaja

LAKOV CAP  alias Medeko a priatelia.

Organizátor Patrik Lauš sa na rozdiel od prvého ročníka rozhodol zmeniť pravidlá turnaja , viď organizačné pokyny.

Turnaja sa celkovo zúčastnilo 20 kráčov zo štyroch oddielov:

Medeko PB,  TTC PB,  Milochov PB,  Dolná Maríková  ako aj 4ja neregistrovaný hráči.

Hráči o titul bojovali v dvoch súťažiach ako v súťaži dvojhier, tak aj v súťaži štvorhier.

Súperov do oboch súťaží ako aj páry do štvorhry, určil náhodný los.

Podľa výkonnosti bol každému hráčovi pridelený „Hendikep“ s ktorým musel odohrať aj celý turnaj.

Od začiatku sa hral v oboch súťažiach pavúkový systém ale o celkové umiestnenie!

Hráčom za umiestnenie boli pridelené body.

Celkové poradie v turnaji sa potom určilo sčítaním bodov z jednotlivých súťaží.

V súťaži dvojhier skončil na prvom mieste Marek Lipa pred druhým  Patrikom Laušom a tretím Petrom Guláčom.

V súťaži štvorhier skončila na prvom mieste dvojica:  Lipa-Filípek pred druhou dvojicou Žiačik-Ďurajka. Na treťom mieste sa umiestnila dvojica Lauš-Gazdík.

Celkový titul obhájil z min roka hráč Medeka  Marek Lipa, ktorý prešiel  celým turnajom suverénne a zvíťazil ako vo dvojhre , tak aj vo švorhre.

Z druhého miesta sa nakoniec  tešil opať ako min rok Patrik Lauš z Medeka, ktorý si s Marekom zopakoval aj minuloročné finále vo dvojhre s rovnakým výsledkom :).

Tretie miesto obsadil znovu – presne ako v predchádzajúcom ročníku hráč Medeka  Peter Guláč.

tj: Umiestnenie na prvých troch miestach sa zopakovalo presne ako v  1. ročníku !

Prvý traja hráči boli odmenený krásnymi pohármi s medailami a diplommi.

Marek Lipa už po druhý krát ako víťaz turnaja získal aj „Prenosnú urnu ako aj dreveného PIGOŠA

Ak sa mu na budúci rok podarí obhájiť  titul 3 krát po sebe „ Urna ako aj Pigoš“ mu už ostanú :).

Za zmienku ešte stojí  nečakané celkové krásne 4té miesto hráča TTC Vinca Ďurajku ako aj 5te miesto Ľudovíta Balušíka z Milochova a celkové 8me miesto neregistrovaného hráča Pavla Tomáška.

Na druhej strane sa o najvačší prepadák v turnaji postaral treťoligový hráč TTC David Ďurana, ktorý obsadil celkovo až 18te miesto.

Chcem sa ako organizátor poďakovať všetkým hráčom ktorý sa zúčastnili tohto turnaja a myslým si, že nový systém turnaja priniesol do zápasov zase niečo nové a stretol sa u hráčov s kladným pochopením. V tomto systéme by som chcel naďalej pokračovať aj v ďalších ročníkoch.

Patrik Lauš

Účastníci 2. ročníka stolmotenisového turnaja LAKOV CAP alias Medeko a priatelia.

Zľava: 2.miesto – Patrik Lauš, 1.miesto – Marek Lipa, 3.miesto – Peter Gulač.