V derby víťazne Považská Bystrica!

Derby posledného s predposledným pre Považskú Bystricu. Už pred zápasom bolo jedno jasné. A to, že víťaz bude z Považskej Bystrice. Presne ako sa čakalo bol zápas od začiatku vyrovnaný. Po štvorhrách bol stav nerozhodný 1:1. Jednotka Medeka Peter Gulač potvrdil papierové predpoklady a vyhral všetky svoje štyry zápasy. Aby sa domáce Medeko odpútalo od posledného miesta v tabuľke 3tej ligy a bolo úspešné v derby museli zabrať aj ostatní hráči Medeka. Mariánovi Filípkovi sa nepodarilo vyhrať ani jeden zápas, aj keď v jednom zápase viedol 1:0. Marek Lipa vyhral dva zápasy a dva zostávajúce nezvládol, keď po vedení 2:1 na sety prehral s Ďuranom a Wallenfelsovou. Čiže 7 bodov a zostáva hodnotenie zápasov Paťa Lauša. Po prehre s jednotkou TTC Robom Fapšom prehral v piatich setoch aj s Veličom. V prípade, že by Lauš zabodoval v oboch jeho zostávajucích zápasoch  zrodila by sa remízka, ktorá zápasu pasovala. Paťo Lauš viedol s Davidom Ďuranom už 2:1 na sety a 7:3 na body. Aj keď ešte tento set nezvládol a Ďurana vyrovnal na 2:2 viedol Lauš v piatom sete 8:6. A zobral si TIME OUT. Ale asi pre súpera. Pretože odvtedy zaskočený Ďurana naskočil na víťaznú vlnu a zápas otočil v svoj prospech. Medeku ostala ďalšia prehra a posledné miesto. A Patrik bojoval v poslednom zápase s Lieskovským o svoju česť (o čulibríka). V 5tom sete si zopakoval pri vedení TIME OUT. No teraz mal štastie, že Lieskovský, ktorý po Laušovom oddychovom čase otočil skóre zápasu, nevyužil matchball a prehral. Paťo tak získal svoj dôležitý bod. Derby skončilo najtesnejším pomerom 10:8 pre TTC Považská Bystrica. Medeko je s 11timi prehrami na konci tabuľky tretej ligy. Tento rok má šancu Medeko vyhrať už len v poslednom dvojkole 14.12. kedy vycestuje do Diviakov a Lazan.