LAKOV CAP *

LAKOV CAP- Medeko a priatelia – 2 hý ročník 

Považská Bystrica 10.5.2019  začiatok o 17:00  4.ZŠ

 

Pravidlá turnaja:

 • Turnaja sa môže zúčastniť akýkoľvek hráč, hrajúci v TN kraji max. 2 ligu, ako aj neregistrovaný hráč, ktorý sa osobne zaregistruje a zaplatí štartovný poplatok u usporiadateľa turnaja.

 

 • Každý zaregistrovaný hráč si osobne vylosuje svoje číslo, pod ktorým bude evidovaný ako v súťaži dvojhier, tak aj v súťaži štvorhier (nikto nebude nasadený, všetko určí los…)

 

 • Usporiadateľ udelí každému hráčovi Hendikep podľa toho akú súťaž hrával v minulej sezóne (poprípade podľa osobného uváženia).

 

 • Pred každým zápasom si hráč s nižším hendikepom môže sám určiť či daný hendikep akceptuje, alebo ho súperovi môže aj znížiť, poprípade úplne zmazať, to ale musí urobiť pred začiatkom zápasu s jasným oboznámením súpera, potom sa to už nesmie meniť! Pokiaľ slabší hráč nemá pred začiatkom zápasu námietky, automaticky sa počíta s prideleným hendikepom u oboch hráčov, tak ako im to určil usporiadateľ !

 

Príklad 1 :
Hráč s hendikepom -2 nastúpi do dvojhry proti hráčovi s hendikepom 3. Slabší hráč podľa pravidiel turnaja automaticky vedie v každom sete pred jeho začiatkom 5:0, ale sám sa môže rozhodnúť či daný hendikep akceptuje, alebo ho zníži napr. na 2. 
Potom celý zápas bude v každom sete vyhrávať už len 2:0. (môže ho aj celý zrušiť a potom sa každý set začína za stavu 0:0)

 Pri štvorhre sa hendikepy jednotlivých hráčov sčítavajú a podelia dvomi, inak platí to isté ako u dvojhry.

Príklad 2:
Hráči hrajúci spolu štvorhru majú hendikep 0 a 3 za súpera majú hráčov s hendikepom -1 a -2. 
(tzv: slabší pár bude každý set vyhrávať 3:0, ak to sám nezníži poprípade nezmaže. Ak by nebol výsledný hendikep celé číslo, napr. 1,5 automaticky sa zaokrúhľuje na celé vyššie číslo, tj 2. )

 

 • Budú sa hrať 2 súťaže, súťaž dvojhier a súťaž štvorhier
  (spoločné páry do štvorhry budú vytvorené podľa čísel, napr: 1,8 , 2,7 , 3,6 , 4,5 , 9,16 , 10,15 , 11,14 , 12,13)

 

 • V súťaži dvojhier ako aj v súťaži štvorhier nebude skupinová fáza, od začiatku sa bude hrať pavúkový systém.

 

 • Hráči ktorý vyhrajú postupujú v pavúku do ďalšieho kola, hráči ktorý prehrajú pokračujú v pavúku o konečné umiestnenie.

 

 • Po skončení oboch súťaží sa každému hráčovi pridelia body ako za dvojhru, tak aj za štvorhru.

 

 

 • Celkové umiestnenie v turnaji sa potom určí podľa počtu nazbieraných bodov – súčet bodov za dvojhru a za štvorhru. (tz: Víťaz dvojhry, ešte nemusí byť víťazom turnaja !!!)

 

 

 • Pri rovnosti bodov bude na tom lepšie hráč s nižším hendikepom (v prípade, že dvaja hráči s rovnakým hendikepom budú mať rovnaký počet bodov, zahrajú si spolu ešte 1 set, ktorý určí víťaza)

Príklad 3:
Turnaja sa zúčastní 16 hráčov

Každý zápas ako vo dvojhre tak aj vo štvorhre sa hrá na tri víťazné sety podľa platných pravidiel stolného tenisu !


Hráči ktorý minulú sezónu hrávali
2 ligu   = Hendikep 4,5
Hendikep pre jednotlivých hráčov:

Hráči ktorý minulú sezónu hrávali 3 ligu   = Hendikep 3
Hráči ktorý minulú sezónu hrávali
4 ligu   = Hendikep 1,5
Hráči ktorý minulú sezónu hrávali
5 ligu   = Hendikep 0
Hráči ktorý minulú sezónu hrávali
6 ligu   = Hendikep -1
Hráči ktorý minulú sezónu hrávali
7 ligu   = Hendikep -2
Neregistrovaný hráči                             = Hendikep -4

(hendikep bude priradený hráčom nie na základe súpisiek, ale podľa toho, kto odohral najviac zápasov v minulej sezóne v akej súťaži.)

 

Vzhľadom na trošku zložitejší systém turnaja sa pri zaregistrovaní musí každý jeden hráč zaviazať, že odohrá celý turnaj v plnom nasadení až do konca ako súťaž dvojhier, tak aj súťaž štvorhier, lebo napríklad pri jeho skoršom odchode, alebo odfláknutím zápasov vo štvorhre može poškodiť celkové umiestnenie svojmu spoluhráčovi !

 Štartovný poplatok:

Dospelý = 3€
Deti, študenti, dôchodcovia, ZŤP = 1,5 €

 

Ako organizátor verím, že sa Vám bude tento výnimočný systém turnaja páčiť a prinesie zase niečo nové do tejto krásnej hry. Všetkým zúčastneným želám veľa športového šťastia a veľa úspechov za zelenými (modrými stolmi).

 

ŠPORTU ZDAR !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hlavný organizátor:                                                Hlavný rozhodca:

Lauš Patrik                                                                  Guláč Peter