5. liga sa vzďaľuje

Medeko B prehralo 12:6 v Beluši. Je za nami 15. kolo 5. ligy a výhry na záchranu nepribúdajú. Do konca sezóny ostáva 7 kôl. Nieje tam už veľa tímov, ktoré môžeme poraziť. Ale stále je šanca zachrániť sa. Najbližší piatok privítame Slovan a veríme že výhra z miestneho Považskobystrického derby bude naša.

S Trenčínom neúspešne

Ráno v zápase so Sedmerovcom, druhým mužstvom tabuľky 3. ligy to nešlo a prehrali sme 13:5. Za pozornosť stojí azda iba Hercov výkon proti Bartákovi, ktorému nedal šancu a vyhral hladko 3:0. Zápas skončil výsledkom 13:5 pre hostí. Dôležitý zápas s Trenčínom na domácej pôde skončil neúspešne. Keraming Trenčín prišiel s najlepšou zostavou. Okrem Gulača, ktorý vyhral všetky svoje zápasy aj štvorhru sa nepodarilo vyhrať nikomu ďalšiemu. Keď už bolo rozhodnuté, hráči Trenčína už neodohrali ďalšie svoje zápasy a napísali wo. Zápas skončil 11:7 v prospech hostí. Medeko zbrane neskladá, práve naopak!! Už sa to musí prelomiť. Vôla po víťazstve je ešte väčšia a s nasadením sa pustíme do najbližšieho súpera z Veľkých Uheriec a Partizánskeho. V sobotu 8.2. tieto dva celky privítame za domácimi stolmi.

Medeko Béčko v piatok podľahlo lídrovi z Pruského. Domáci hrali len s tromi hráčmi. Prehra 14:4 je pekným výsledkom. Každý hráč vyhral jeden zápas. Hedera trápil súperov svojou nepíjemnou obrannou hrou. Hral vyrovnané zápasy a dokonca porazil Ondrušku. Herco v svojom poslednom zápase porazil jednotku Pruského Joža Šatku. Filípek zdolal Beránka. Bod za víťaznú štvorhru získali Herco s Filípkom. Na to že posledné Medeko hralo o troch hráčov proti nezdolanému lídrovi z Pruského a prehrávalo automaticky 5:0 uhralo pekný výsledok.

18. kolo 3. ligy  Medeko A – Keraming Trenčín C 7:11

17. kolo 3. ligy  Medeko A – Sedmerovec A 5:13

14. kolo 5. ligy Medeko B – Pruské A 4:14  (Hedera – Ondruška 3:1)

Majtrovstvá oblastí PB, PU, IL

V nedeľu 5.1.2020 sa v Považskej Bystrici ako je zvykom na začiatku roku  konali Majstrovstvá oblasti PB, PU, IL. Zúčastnilo sa 85 mužov, 7 žien z 22 oddielov. Medeko reprezentovalo 5 hráčov. Celkovo sa tím Medeko Považská Bystrica po bilancovaní medailí  umiestnil na 5. mieste. Získal zlato v mixe a brondz vo štvorhre mužov. Hráčom sa darilo nasledovne: Hederovi sa nedarilo a po troch prehraných zápasoch nepostúpil zo základnej skupiny. Ostatní štyria hráči postúpili bez problémov. Paťo Lauš narazil hneď v druhom kole na jednotku Medeka Peťa Guláča a s turnajom sa rozlúčil. Herco sa dostal po výhre nad tretoligovým Hufnágelom  o kolo ďalej. V osemfinále ho vyradil semifinalista. Marek Lipa a Peter Gulač vypadli v štvťfinále. Marek Lipa podľahol neskôršiemu víťazovi Páleníkovy 3:1 na sety. Peter Guláč nevyužil za stavu 2:0 na sety 10:8 ešte tri ďalšie matchbally proti neskôršiemu semifinalistovi Zvoníčkovi. Vo štvorhe sa najďalej dostala dvojica Lipa/Gulač. Po prehre s neskôrším víťazom  JOOLA DCA obsadila tretie miesto. 

Výsledky:

Na foto zľava: P. Gulač, p. Lauš. P. Lauš

Štvorhry (zľava): 3.miesto – Janiš/Blaško (Dolné Kočkovce), 2.miesto – Pšenka/Frohn (Nová Dubnica), 1.miesto – Rojkovič/Švikruha (JOOLA DCA), 3.miesto – Gulač/Lipa (Medeko PB) 

MIX (zľava): 2.miesto – Páleník/Dujsíková (Dubnica/TTC PB), 1.miesto – Uríková/Lipa (Řeznovice, Medeko PB), 3.miesto – Ďurana/Ďuranová (TTC PB)

KONEČNE

Medeko vyhralo!! Konečne sme sa po dlhých 19tich zápasoch dočkali. Béčko Medeka si poradilo v Dohňanoch s miestnym “Á” mužstvom tesne 10:8. Ešte v pondelok bola bilancia katastrofálna. Medeko A má z jedenástich zápasov jedenásť prehier. Béčko malo osem prehier z ôsmich zápasov. Ideálne by bolo túto dôležitú výhru potvrdiť a v najbližšom kole piatok 13teho zdolať v boji o posledné miesto za domácimi stolmi hráčov z Nozdrovic. Áčko má poslednú šancu tento rok zdolať súpera v 3. lige v sobotu 13.12. O 10:00 hrá v Diviakoch a o 15:00 v Lazanoch.