Víkend neúspešný

Po poslednom  kole je bilancia tímov Medeka žalostná. Ani jedno z tímov Medeka PB ešte nevyhralo a tabuľky uzatvárajú so samými prehrami. Medeko B si zaknihovalo štvrtú prehru. Bola to v poradí tretia domáca prehra 10:8. Treba dodať, že na Medeko B hostia doteraz pricestovali v najsilnejšom zložení. Napriek tomu, že ostatné zápasy hrávajú v slabšej zostave. Prvá najtesnejšia domáca prehra prišla s tímom TTC PB. Samozrejme, že nastúpili v zložení s Anetkou Wallenfelsovou (jednotka tímu), ktorá zatiaľ na ďalší zápas nenastúpila. Nová Dubnica prišla s Pšenkovou a Janigom a bola nad sili našeho Béčka. Tretia domáca prehra 10:8 bola s Belušou, ktorá pricestovala v základnej zostave. Ešte týždeň predtým rozdávali body s deťmi. Zápas vonku zatial béčko odohralo len jeden. Z Pruského, ktoré má ambície postúpiť si doviezli vysokú prehru 17:1.                               Áčko je po troch dvojkolách ako nováčik v tretej lige len s prehrami. Hráči (okrem P. Gulača) zatiaľ zberajú v lige skúsenosti. Prvý krok k záchrane v tejto sezóne sa pokúsia o týždeň. Tento víkend je prestávka. Nasledujúci program Medeka je na další týždeň nasledovný. Béčko hrá v piatok v mestskom derby na Slovane. V sobotu Áčko opäť vycestuje. Ráno bude hrať u neporazeného tímu z Nového Mesta nad Váhom. Poobede v Starej Turej. Bude to boj o odpútanie sa z posledného miesta tabuľky. Ani jedno mužstvo okrem prehier nezaznamenalo žiadné iné body.

Partizánske B – Medeko A 13:5

                                           Gulač 3,5 b

                                            Lipa 1,5 b

6.kolo 3.ligy: Partizánske B – Medeko A

Veľké Uherce B – Medeko A 13:5 

                                              Gulač 3,5 b

                                              Herco 1 b

                                              Lipa 0,5 b

5.kolo 3.ligy: Veľké Uherce B – Medeko A

Medeko B – Beluša A 8:10

Herco 2,5 b

Melicherík Ľ. 2,5 b

Melicherík I. 2 b

Filípek 1 b

4.kolo 5.ligy: Medeko A – Beluša A

Medeko stále bez výhry

Po víkende sú celky Medeka Považská Bystrica stále bez výhry. Béčko privítalo v piatok na domácej palubovke v druhom kole 5. ligy Béčko Novej Dubnice. Nová Dubnica prišla v silnej zostave: Košík, Laszlová, Pšenková a Janiga. Domácim chýbal Ľ. Melicherík. Nahradil ho Vlado Hedera, ktorý si pripísal pri svojej tohtoročnej premiére v 5. lige svoj premiérový bodík. Napriek tomu zápas nebol jednoznačný. Zápas skončil najtesnejším rozdielom, aj ked hostia pri dosiahnutí 10. bodov nejaký zápas vzdali. Medeko B tak po dvoch domácich prehrách 8:10 čaká na svoje prvé body za víťazstvo. Najbližšie kolo, piatok 25. októbra sa predstaví na pôde Pruského B.

Medeko B – Nová Dubnica B 8:10

Herco 2,5 b

Filípek 2,5 b

Melicherík I. 2 b

Hedera 1 b

2.kolo 5.ligy: Medeko B – Nová Dubnica B

Áčko vycestovalo na svoje prvé vonkajšie zápasy 3. ligy. Ráno o 10tej k silnému Sedmerovcu, ktorý má ambície postúpiť naspäť do druhej ligy. Medeko A mu bolo dobrým súperom a ani bod mu nenechalo zadarmo. Po viacerých prehratých 5 setových zápasoch mohlo byť výsledné skóre zápasu prijateľnejšie. Laušovi a Hercovi sa nepodarilo 5ty set prikloniť na svoju stranu a tak na svoj prvý bod v 3. lige ešte museli počkať.

Sedmerovec – Medeko A 14:4

                                   Gulač 2 b

                                   Lipa 2 b

3.kolo 3.ligy: Sedmerovec – Medeko A

Prvý historický bod pre Lauša a Herca prišiel v poobednom zápase s Keraming Kubran Trenčín C. Trenčín nastúpil s hrateľnou zostavou, čo ale Medeko nedokázalo využiť a prehralo najtesnejším rozdielom 8:10. Herco a Lauš mohli získať po dve výhry. Ale ako v Sedmerovci, nedokázali dotiahnúť piaty set do víťazného konca. A to aj pri niekoľkých matchpointoch. A keď ani Lipa nepremenil svoj matchball s Hudecom na 3:2, Medeko si zaknihovalo ďalšiu prehru. Najbližšie dvojkolo cestuje Medeko A v sobotu 26.10. do Veľkých Uheriec, resp. Partizánskeho.

Keraming Trenčín C – Medeko A 10:8

                                          Gulač 3,5 b

                                          Lipa 2,5 b

                                          Lauš 1 b 

                                          Herco 1 b

4.kolo 3.ligy: Keraming Kubran Trenčín C – Medeko A

Predohrávka 3. ligy zrušená

V poradí tretie dvojkolo 3. ligy (5, 6. kolo tretej ligy) je na pláne v sobotu 26. októbra. Medeko vycestuje do Veľkých Uherciec (10:00) a do Partizánskeho (15:00). Predohrávka, o ktorú požiadalo mužstvo Partizánskeho z dôvodu prerábacich prác na telocvični je zrušená. Po súhlase všetkých troch mužstiev (Medeko, TTC, V. Uherce) sa predohrávka v termíne 19. októbra, o týždeň skôr oproti pôvodnému plánu nakoniec neuskutoční. Veľké Uherce majú chorých dvoch hráčov a predohranie 3. dvojkola zrušili. Medeko A tak môže svoje prvé body za výhru skúsiť získať až na ďalší týždeň.

Premiéra Medeka v 3.lige

V sobotu 28.9.2019 nastúpilo Medeko na svoje historicky prvé zápasy 3.ligy. Prvé dvojkolo privítalo za domácimi stolmi Bošany B (postúpili zo 4.ligy) a Novú Dubnicu A (minulý rok stred tabuľky 3.ligy). V rannom zápase nám silné Bošany veľa bodov nedarovali a prehrali sme v pomere 3:15. Napriek jednoznačnému výsledku bolo veľa zápasov vyrovnaných. Silné Bošany však mali zápas už po úvodných štvorhrách pod kontrolou. V zápase s Novou Dubnicou Medeko očakávalo prvé body do tabuľky. Zápas bol vyrovnaný. Body sa priebežne pripisovali striedavo každému mužstvu. Za stavu 5:6 sa pár zápasov nevydarilo a Medeko bojovalo v posledných dvoch zápasoch o remízu. Lauš a Lipa vyrovnané zápasy prehrali a zápas ma konečný výsledok 7:11 v prospech hostí. Napriek dvom prehrám Medeko v premiére 3. ligy nesklamalo. A aj vďaka fanúšikom, ktorých bolo na potešenie dosť sa Medeko ukázalo v peknom svetle a že  nieje do počtu v 3.lige. Cieľ je jasný, zachrániť sa v súťaži a udržať 3. ligu aj na ďalšiu sezónu. Najbližšie dva domáce zápasy odohrá Medeko A pred svojími divákmi až 16.11. s KARPATIOU a STK Prievidza. Ďalšie kolo Medeko vycestuje v sobotu za dva týždne do Sedmerovca a Trenčína.

1.kolo 3.ligy MEDEKO A – Bošany B 3:15

2.kolo 3.ligy MEDEKO A – Nová Dubnica A 7:11