Lakov Cap 2019 – II. ročník – Zhodnotenie turnaja

V piatok  10.5.2019 sa v telocvični 4.ZŠ v Pov. Bystrici uskutočnil 2. ročník stolnotenisového turnaja

LAKOV CAP  alias Medeko a priatelia.

Organizátor Patrik Lauš sa na rozdiel od prvého ročníka rozhodol zmeniť pravidlá turnaja , viď organizačné pokyny.

Turnaja sa celkovo zúčastnilo 20 kráčov zo štyroch oddielov:

Medeko PB,  TTC PB,  Milochov PB,  Dolná Maríková  ako aj 4ja neregistrovaný hráči.

Hráči o titul bojovali v dvoch súťažiach ako v súťaži dvojhier, tak aj v súťaži štvorhier.

Súperov do oboch súťaží ako aj páry do štvorhry, určil náhodný los.

Podľa výkonnosti bol každému hráčovi pridelený „Hendikep“ s ktorým musel odohrať aj celý turnaj.

Od začiatku sa hral v oboch súťažiach pavúkový systém ale o celkové umiestnenie!

Hráčom za umiestnenie boli pridelené body.

Celkové poradie v turnaji sa potom určilo sčítaním bodov z jednotlivých súťaží.

V súťaži dvojhier skončil na prvom mieste Marek Lipa pred druhým  Patrikom Laušom a tretím Petrom Guláčom.

V súťaži štvorhier skončila na prvom mieste dvojica:  Lipa-Filípek pred druhou dvojicou Žiačik-Ďurajka. Na treťom mieste sa umiestnila dvojica Lauš-Gazdík.

Celkový titul obhájil z min roka hráč Medeka  Marek Lipa, ktorý prešiel  celým turnajom suverénne a zvíťazil ako vo dvojhre , tak aj vo švorhre.

Z druhého miesta sa nakoniec  tešil opať ako min rok Patrik Lauš z Medeka, ktorý si s Marekom zopakoval aj minuloročné finále vo dvojhre s rovnakým výsledkom :).

Tretie miesto obsadil znovu – presne ako v predchádzajúcom ročníku hráč Medeka  Peter Guláč.

tj: Umiestnenie na prvých troch miestach sa zopakovalo presne ako v  1. ročníku !

Prvý traja hráči boli odmenený krásnymi pohármi s medailami a diplommi.

Marek Lipa už po druhý krát ako víťaz turnaja získal aj „Prenosnú urnu ako aj dreveného PIGOŠA

Ak sa mu na budúci rok podarí obhájiť  titul 3 krát po sebe „ Urna ako aj Pigoš“ mu už ostanú :).

Za zmienku ešte stojí  nečakané celkové krásne 4té miesto hráča TTC Vinca Ďurajku ako aj 5te miesto Ľudovíta Balušíka z Milochova a celkové 8me miesto neregistrovaného hráča Pavla Tomáška.

Na druhej strane sa o najvačší prepadák v turnaji postaral treťoligový hráč TTC David Ďurana, ktorý obsadil celkovo až 18te miesto.

Chcem sa ako organizátor poďakovať všetkým hráčom ktorý sa zúčastnili tohto turnaja a myslým si, že nový systém turnaja priniesol do zápasov zase niečo nové a stretol sa u hráčov s kladným pochopením. V tomto systéme by som chcel naďalej pokračovať aj v ďalších ročníkoch.

Patrik Lauš

Účastníci 2. ročníka stolmotenisového turnaja LAKOV CAP alias Medeko a priatelia.

Zľava: 2.miesto – Patrik Lauš, 1.miesto – Marek Lipa, 3.miesto – Peter Gulač.

MMO 2019 – VÝSLEDKY

V sobotu 13.4.2019 sa na 4. ZŠ v Považskej Bystrici uskutočnil 10. ročník medzinárodného stolnotenisového turnaja Medeko Open. Turnaja sa zúčastnilo 107 hráčov rozdelených do dvoch turnajov. Hlavného turnaja sa zúčastnilo v dvojhrách a štvorhrách 94  hráčov zo Slovenska a Českej republiky. VIP turnaj odohralo 13 odvážlivcov. Celkovo malo na turnaji okrem neregistrovaných zastúpenie 29 klubov z Trenčianskeho, Žilinského, Nitrianskeho, Banskobystrického kraja a Českej republiky. Stolnotenisový maratón sa odohral najskôr v základných skupinách. Losovanie do základných skupín bolo deň vopred. 5 prihlásených hráčov sa v deň turnaja nedostavilo. Po odohraní základných skupín sa začala eliminácia v hornom a spodnom pavúku. Na turnaji sa hralo aj o tretie miesto. Stolnotenisový maratón a jeho nástrahy najlepšie zvládli hráči ktorí boli ocenení športovými pohármi a šampanským. Kompletné výsledky nájdete TU.

Výsledky MMO 2019:

Dvojhry: 3.miesto – Vojtěch KONEČNÝ (Slávia Kroměříž CZ), 1.miesto – Peter MICHEĽ (Bytča), 2.miesto – Martin KUČERA (Orel Vysoké Mýto CZ)

Štvorhry: 2.miesto – ĎURANA-LIPA (TTC PB-Medeko PB), 1.niesto – PODMANÍK-KMECÍK (obaja Dolný Moštenec), 3.miesto – MINDEK-HOLEŠA (Divina-Lúky-Nesluša)

VIP: 1.miesto – Miroslav MARTIŠEK, 2.miesto – Lukáš BAZALA, 3.miesto – Patrik BELICA

 

VIP TROFEJE A ŽREB

VIP turnaj Medeko Open 2019 sa odohrá na 12. stole s počítadlom pod dozorom Mira Gazdíka. 8-10 hráčov bude vylosovaných do dvoch základných skupín, z ktorých postúpia do ďalších bojov všetci hráči. Výsledky v skupinách však určia nasadenie do KO systému. Uzavrenie registrácie na VIP turnaj a následne losovanie bude vo štvrtok 11.4.2019. Losovanie prebehne aj live a to na Facebook-ovej a internetovej (www.kingpong.sk) stránke. Hrá sa o vecné ceny. Jedny z cien sú aj športové trofeje, ktoré môžete vidieť na fotke.

Trofeje pre VIP. (Keďže strieborný pinpongista zabudol na ceste raketu, bude VIP strieborný (druhý) hráč ešte špeciálne odmenený 🙂

 

 

Postupový kľúč

Počet základných skupín a postupový kľúč na 10. ročníku Medeko Open sa uzatvorí na ďalší týždeň. Podľa počtu pribúdajúcich prihlásených hráčov, prípadne odhlásených hráčov, sa určí počet postupujúcich hráčov zo základných skupín. A počet hráčov, ktorí budú bojovať v spodnom pavúku o cenu útechy.  Ak sa prihlási ešte pár hráčov tak z pôvodného plánu 5 členných skupín, z ktorých postupujú štyria do hlavného pavúka zíde. 5 členné skupiny zostanú zachované, no zvýši sa ich počet zo 16, tím sa zvýši aj počet nasadených hráčov. Postupovať budú však len traja najlepší zo základných skupín. Ďalší dvaja pôjdu do spodného pavúka. Losovaním sa určí kto sa s kým stretne v základných skupinách. Do jednej skupiny môže byť vylosovaný len jeden s jednotlivých losovacích skupín (v jednej skupine bude z každej farby jeden – viď foto.). Losovacie skupiny môžete vidieť na pravej strane hlavnej stránky. V piatok 12.4.2019 o 12tej sa ukončí registrácia a uzavrie sa nasadenie a jednotlivé losovacie skupiny budú pevné. Losovanie prebehne v piatok 12.4.2019 o 19:00 v telocvični 4. ZŠ. Budeme ho vysielať na živo na Facebooku a na stránke. 

Losovacie skupiny na 10. ročníku Medeko Open 2019 (v každej základnej 5 člennej skupine bude hráč z každej farby, dve rovnaké farby v jednej skupine sa nestretnú – vínimkov môže byť hráč označený červenou farbou.) Ak ste prihlásený a nevidíte na obrázku, je to v poriadku. Zoznam prihlásených sa stále mení. Dôležité je či ste na zozname prihlásených, ktorý nájdete vľavo na hlavnej stránke.