Medeko o krok bližšie k postupu

V sobotu 17.2. v 10. dvojkole 4. ligy čakal na Medeko A silný súper z Trenčína. Trenčín C ako jediný tím dokázal poraziť lídra 4. ligy, Medeko. Trenčín stále pomýšľal na postup do 3. ligy. Na Medeko čakal teda silný súper s ambíciou na výhru.

V ranom domácom zápase tretí tím 4. ligy, Trenčín C nevyužil výhodu vedenia v zápase 7:6 a s druhým Dolným Moštencom remizoval 7:7. Trenčín C hral za domácimi stolmi, keďže v prvom vzájomnom zápase odohral stretnutie v Dolnom Moštenci.

Na svoj poobedný zápas však Trenčín C vycestoval na Medeko. Prišiel v zostave: Čermáková, Krajčík, Kadúk, Jankovský.

Zápas začalo Medeko ako už je zvykom pred svojimi vernými fanúšikmi. Po štvorhrách bol stav vyrovnaný 1:1. Lipa s Lieskovským v dvoch setoch nedotiahli do víťazného konca vedenie 10:6 v sete a prehrali tak s dvojicou Čermáková-Krajčík 1:3 na sety. Jednotka Medeka Peter Guláč vyhral všetky svoje zápasy s prehľadom 3:0 na sety. Robo Fapšo pridal taktiež tri body, keď vyhral svoje všetky zápasy. A keď sa Lieskovskému s Lipom podarilo vyhrať po dva zápasy konečný výsledok bol jednoznačný 11:3. V derby duely o postup sa bolo na čo dívať a diváci si prišli na svoje, keď videli bojovné zápasy. Za hostí okrem štvorhry prispela svojimi dvoma výhrami Čermáková.

Medeko ja tak po 10. dvojkole o krok bližšie k postupu do 3. ligy, keď na druhý Moštenec zvýšil náskok na štyri body. Rozhodujúci zápas bude 16.3. v miestnom derby prvého celku s druhým, keď Medeko A privíta Dolný Moštenec. Zakopnúť sa však ešte dá s hocijakým súperom. Najbližší ťažký zápas čaká Medeko A v najbližšom kole v Dolnej Breznici.

Výsledok ranného zápasu Medeka A s posledným mužstvom 4. ligy Novým Mestom nad Váhom bol 14:0 pre domácich.

P. Konrád opäť majstrom oblastí PB, PU, IL

V nedeľu 7.1. usporiadal už tradične oddiel TTC Považská Bystrica majstrovstvá oblastí PB, PU, IL. Hralo sa v telocvični 4. ZŠ pri kostole v Považskej Bystrici. V dvoch telocvičniach na dvanástich stoloch prebehli súťaže jednotlivcov, dvojíc a mixov. Až 81 mužov a 7 žien bojovalo o tituly oblastí okresu PB, PU, IL. Zastúpenie na turnaji malo 25 stolnotenisových oddielov. Hralo sa skupinovým systémom každý s každým. Najlepší dvaja postupovali do vyraďovacej časti. Štvorhry muži a mixy sa hrali priamo vyraďovacím systémom. Štvorhry ženy sa odohrali v trojčlennej skupine.

Z Medeka PB reprezentovala trojica hráčov – Marek Lipa, Vladimír Hedera a Martin Bernáth. Marek Lipa vypadol v štvrťfinále s neskorším víťazom. Hedera s Bernáthom zo základnej skupiny nepostúpili. Vo štvorhre dvojica Hedera/Bernáth skončila v druhom kole vyraďovacej časti. Lipa s Kunovským stroskotali v osemfinálena na dvojici Páleník/Černej v piatom sete na 9.

Výsledky skupín dvojhry muži:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-muzi-dvojhra/event/3633

Výsledky vyraďovacej časti dvojhry muži:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-muzi-dvojhra/event/3639

Poradie dvojhry muži:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-muzi-dvojhra/final_order

Zľava: 3.miesto Lukáš Lipták (Dolná Breznica), Ivan Páleník (DCA), 2.miesto Marek Panáček (Lysá pod Makytou), 1. miesto Peter Konrád (Waizenkirchen), Hl. rozhodca Július Hlubina

Výsledky štvorhry muži:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-muzi-stvorhra/event/3656

Poradie štvorhry muži:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-muzi-stvorhra/final_order

Zľava: 3.miesto škrabko/Škrabko (Dolné Kočkovce), Bačík/Višenka (Slovan PB), 2.miesto Ondruška/Jakúbek (Pruské), 1. miesto Konrád/Konrád (Waizenkirchen/TTC Beluša)

Výsledky skupín dvojhry ženy:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zeny-dvojhra/event/3631

Výsledky vyraďovacej časti dvojhry ženy:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zeny-dvojhra/event/3659

Poradie dvojhry ženy:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zeny-dvojhra/final_order

Zľava: 2.miesto Ema Kulichová (TTC PB), 1.miesto Ľubica Pšenková (Nová Dubnica), 3. miesto Monika Uríková (TV Rechberghausen) a Anetka Wallenfelsová (TTC PB)

Výsledky štvorhry ženy:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zeny-stvorhra/event/3658

Poradie štvorhry ženy:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zeny-stvorhra/final_order

Zľava: 1.miesto Monika Uríková/Radka Kvasnicová ( TV Rechberghausen /TTC PB), 3.miesto Ema Kulichová/D. Chudá (TTC PB/JOLA DCA), 2. miesto Ľubica Pšenková/Alena Laszlová (Nová Dubnica)

Výsledky zmiešanej štvorhry:

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zmiesana-stvorhra/event/3650

Poradie zmiešanej štvorhry :

https://turnaje.sstz.sk/turnaj-kategoria/majstrovstva-oblasti-pb-pu-il-muzov-a-zien-2023-2024-zmiesana-stvorhra/final_order

Zľava: 3.miesto Hufnágel/Laszlová (Nová Dubnica), 1.miesto Pšenková/Páleník (Nová Dubnica/DCA), 2. miesto Wallenfelsová/Konrád (TTC PB/ Waizenkirchen )

Videá z turnaja:

Turnaj v Močenku

V sobotu 30.12. organizoval STO Močenok stolnotenisový turnaj 2. ročník memoriálu Imricha Blehu. Súťažilo sa v dvoch kategóriach. V kategórii 1.-2. liga. A v kategórii 3.-8. liga. Na turnaji malo zastúpenie aj Medeko Považská Bystrica. V kategórii 3.-8. liga reprezentoval Marek Lipa, ktorý na turnaj vycestoval spolu s Balušíkom a Maňákom z Milochova. Hralo sa celkovo na 12. stoloch v športovej hale v Močenku. Štyri stoly boli pridelené kategórii 1.-2. liga. Na ôsmich stoloch sa hrala kategória 3.-8. liga. Hrala sa len súťaž jednotlivcov. Pre každú skupinu bol pridelený jeden stôl. V kategórii 3.-8. liga boli skupiny až 8 a 9 členné. Hralo sa síce len na tri sety (zápas v skupine mohol skončiť 2:1, alebo 3:0) ale pri takomto počte hráčov v skupine to bol maratón čakania. Konečné poradie v skupine určoval počet získaných setov. Za každý vyhratý set bol pridelený do tabuľky bod. Do druhého vyraďovacieho kola postupovali zo skupiny prví štyria hráči. Hráči umiestnený na 5.-8. mieste skupiny hrali útechu. 32 hráčov postupovala a 32 hráčov odohralo spodného pavúka.

Výsledky skupín:

Marek Lipa postúpil z tretieho miesta skupiny do 16 finále. Hráči z Milochova si zahrali o cenu útechy.

Vyraďovacia časť sa hrala na 3 víťazné sety. Marek Lipa vypadol hneď v 1. kole po prehre 3:0 na sety, keď súperovi s trávou vyšiel asi každý úder. Balušíkovi sa nedarilo a prehral hneď svoj prvý zápas kola útechy 3:2 na sety. Maňák postúpil cez prvé kolo bez boja a následne bol vyradený domácim hráčom 3:1 na sety.

Výsledky vyraďovacej časti turnaja:

Víťazi turnaja kategórie 1.-2. liga

Zľava: 2.miesto M. Rábara (Hlohovec), 1.miesto P. Vemelka (Trnava), 3.miesto M. Jurkovič (Lip. Hrádok)

Útecha kategórie 1.-2. liga

Zľava: 3.miesto J.Kriško (Trnovec nad Váhom), 1.miesto A. Drenina (Senec), 2.miesto S.Ištokovič (Lehota)

Víťazi turnaja kategórie 3.-8. liga

Zľava: 3.miesto M. Gramantík (STK Prievidza), 2.miesto T. Čechánek (Borský Svätý Jur), 3.miesto P. Košík (STK Prievidza), M. Gálik (organizátor)

Útecha kategórie 3.-8. liga

Zľava: 3.miesto M. Štverecký (Smrečany-Žiar), 1.miesto S. Páleník (Č. Klačany), 2.miesto S. Salay (Galanta), M. Gálik (organizátor)