Turnaj v Košeci

V sobotu 19.1. 2019 usporiadal klub STK NOZDROVICE 12. ročník stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Košeca. Turnaj mal prívlastok open, takže sa ho mohli zúčastniť hráči rôznej výkonnosti. Turnaj prilákal ako aj neregistrovaných hráčov, tak aj hráčov slovenskej extraligy. Turnaj sa hral dvojstupňovo. V základných skupinách o postup do vyraďovacích bojov bojovali registrovaní aj neregistrovaní hráči spoločne. Víťazom sa stal pomerne ľahko hráč extraligy Samuel Novota. Vo finále nemal veľa problémov s prvoligovým hráčom Leopoldova Róbertom Bučkom. Tretie miesto vyhral Peter Konrád nad Valúchom starším tiež jednoducho. Turnaj bol doplnený aj o zápasy štvorhier. Víťazom sa stala dvojica Konrád, Valúch. Na turnaji sa hralo aj o útechu. STK Nozdrovice pripravili počas celého dňa bohaté občerstvenie. Hlavným rozhodcom bol Július Hlubina.

Na fotke usporiadatelia a víťazi 12. ročníka stolnotenisového turnaja o pohár starostu obce Košeca.

TESNOTKAAAAA

Medeko vydrelo v Dohňanoch najtesnejšiu výhru 10:8! Už biela zasnežená cesta naznačovala že to dnes nebude jednoduché. Zápas v krásnom prostredí, aj keď v trošku chladnom, sa začal nerozhodne 1:1 po štvorhrách. Po troch kolách nebol zápas stále rozhodnutý a na počítadle svietil stav 7:7. Keď už sa zdalo že sa zápas skončí remízou, posledné kolo určilo víťaza. Medeko si odviezlo dôležité tri body do tabuľky a je zase o krok bližšie k vytúženému postupu. Najbližšie privítajú hráči Medeka na domácej pôde v piatok 18.1. tretí celok súťaže, Pruské A. To stráca na lídra len jeden bod, rovnako ako aj na druhé Medeko. V prvom vzájomnom duely sa Medeko s Pruským spolu rozišli zmierlivo 9:9. V prospech Medeka tentokrát hrá k dobru domáce prostredie. Výsledok s veľmi silným súperom napovie ako budú pokračovať šance Medeka na postup a na víťazstvo v piatej lige. Ďakujeme chalanom z Dohňan za dobré zápasy a pohostenie.

Dohňany A vs Medeko A (zľava): Hedera, Gulač, Belás, R. Baška, M. Baška, Junga, Hološko, (fotil Lipa).

Domáce prostredie v Dohňanoch.

Pekná herňa v Dohňanoch.

Zápis zo stretnutia (s pomýleným výsledkom).

Letecký pohľad na tím Medeka.

 

Kmeco „pôjdeš dole“ ako Považskobystrický komín!

Bude DERBY!!! 15.2.2019 sa odohrá 17. kolo 5tej ligy, v ktorom sa v tohto sezónnom derby stretnú aktuálne prvé dva tímy tabuľky. V kultúrnom dome v Dolnom Moštenci domáci hráči privítajú ašpirantov na postup – tím MEDEKO PB. Domáci hráč Lojzo Kmecík, doposial nezdolaný, bude čeliť veľkej výzve. Zvládne Lojzo, ale aj celý Moštenec tlak a ustojí v domácom prostredí silu Medeka PB? Udrží si neporaziteľnosť? Pôjde Kmeco „dole“ ako Považskobystrický komín? Pomaly, ale isto :). Samozrejme je pred nami celá odvetná časť sezóny. V lige je veľa kvalitných mančaftov a ešte dlhá cesta k postupu do štvrtej ligy. Každopádne už teraz je Medeko nažhavené a komín na spadnutie. Lístky na tento zápas sú už skoro vypredané. Posledné miesta vám držíme, takže kto miluje pingpong vidíme sa 15.2.2019 o 18:00 v kultúrnom dome v Dolnom Moštenci. Čo sa týka info o autobusovom zájazde, odchod je od zastávky oproti pošte. Bus je označený číslom 9. Tešíme sa na veľa dobrých športových zážitkov v odvetnej časti piatej ligy. Začíname už tento utorok v Dohňanoch.

Na okrese stiebro a brondz

Ako už býva zvykom po Novom roku usporiadal klub TTC Považská Bystrica Majstrovstvá oblasti PB, PU, IL. Turnaj organizovali Julo Hlubina a Robo Čelko. V dvoch telocvičniach štvrtej Základnej školy Stred sa zišiel rekordný počet účastníkov, niečo cez 90 registrovaných hráčov stolného tenisu. Hrali sa dvojhry a štvorhry. Medzi najlepšími hráčmi sa nestratili ani hráči Medeka Považská Bystrica, ktorí reprezentovali s ôsmimi hráčmi. Najlepšie si počínal jednotka tímu Peter Gulač. Zlato a titul majstra okresu mu ušiel o vlások, keď v piatom rozhodujúcom sete viedol už 9:7  a bol dve loptičky od víťazstva. Napokon sa z titulu radoval, a isto ešte raduje Radovan Zvoníček zo Sedmerovca. Gulač skompletizoval svoju zbierku cenných kovov brondzom zo štvorhry s oddielovým spoluhráčom M. Lipom. Lipa a Lauš skončili medzi najlepšími šestnástimi hráčmi. Martin Belás medzi najlešou tridsaťdvojkou. Ostatný hráči mali ťažší los v základných skupinách a nepodarilo sa im postúpiť do ďalších bojov. Tretie miesto vo dvojhre obsadil Marek Krátky zo siedmoligového Papradna a Vlado Jankovský mladší z tretoligových Ladiec. Z titulu najlepší pár 🙂 vo štvorhrách sa radovali ostrieľaní borci z JOLA Dubnica Jožkovia Rojkovič a Švikruha. Ostatné výsledky a poradie na fotkách:

Výsledky dvojhier (zlľava): 2. miesto – P. Gulač (Medeko PB), 1. miesto – R. Zvoníček (Sedmerovec), 3. miesto – M. Krátky (Papradno).

Výsledky štvorhier (zlľava): 3. miesto – P. Gulač, M. Lipa (obaja Medeko PB), 3. – miesto A. Kmecík, M. Podmaník (obaja Dolný Moštenec), 1. – miesto J. Rojkovič, J. Švikruha (obaja JOLA Dubnica), 2. – miesto R. Zvoníček, M. Stráňovský (obaja Sedmerovec).

Výsledky štvorhier (zlľava): 3. miesto – D. Ďuranová. R. Podmaníková (TTC PB, Dolný Moštenec), 1. – miesto M. Říčková, M. Uríková (Papradno, Hluk), 2. – miesto E. Kulichová, A. Dujsíková (obe TTC PB).

Výsledky mixu (zlľava): 3. miesto – D. Ďurana, E. Kulichová (obaja TTC PB), 3. miesto – A. Dujsíková, J. Baláž (TTC PB, Dolný Moštenec) 1. miesto – D. Lieskovský, M. Uríková (TTC PB, Hluk), 2. miesto – R. Podmaníková, A. Kmecík (oaja Dolný Moštenec).

Víťazi štvorhry (zľava): J. Rojkovič, J. Švikruha (obaja JOLA Dubnica).