Medeko úspešné na OREL CUP 2018

V sobotu 1. septembra organizoval stolnotenisový oddiel OREL Vysoké Mýto už šiesty ročník OREL CUP – memoriál Romana Mrkoša. Turnaja s prívlastkom medzinárodný sa zúčastnili traja hráči MEDEKA PB. Farby tímu Medeka, a Slovensko reprezentovali v Českej republike stolní tenisti Marek Lipa, Patrik Lauš a nová posila tímu MEDEKO PB Peter Gulač. Na turnaji štartovali hráči oblastnej aj krajskej úrovne. Míra Herel pripravil v Orlovni (svätostánok Orlov z Vysokého Mýta) vynikajúce podmienky pre hráčov a divákov. Hralo sa na štyroch stoloch dvojstupňovým systémom. Najskôr sa v 8mich štvorčlenných a päťčlenných základných skupinách bojovalo o prvé dve miesta zabezpečujúce postup do vyraďovacích bojov, a o titul vytúženého orla. 36 hráčov sa rozdelilo po odohraní základných skupín do bojov o titul a o cenu útechy. Zo skupiny sa nepodarilo postúpiť Patrikovi Laušovi, a po nevydarenom spodnom pavúkovi o cenu útechy obsadil 25-32. miesto. Ale pochvaloval si :). Naopak ďalším dvom hráčom sa darilo. Podľa očakávania sa Peter Gulač ako favorit turnaja prebojoval do finále. Súperom mu bol  Marek Lipa ,ktorý  po viacerých vyrovnaných zápasoch skompletizoval rýdzo slovenské finále. Slovensko malo vo finále zastúpenie aj v podobe rozhodcu Paťa Lauša. Výťazstvo 3:1 na sety, prvé miesto, titul na šiestom ročníku Orel cup a vytúženého orla získal  Peter Gulač. Vo štvorhre sa systémom KO umietnili na druhom mieste Peter Gulač a Marek Lipa. Poháre a pekné ceny si prevzali najlepší z rúk organizátorov. Na piatom stole v klubovni sa odohral aj turnaj detí. Veľká pochvala patrí organizátorom, hlavne Mírovi Herelovi, obhajcovi titulu, ktorý pripravil vydarený turnaj, kvalitné občerstvenie a dokonca sa postaral aj o naše  ubytovanie a prichýlil nás pod svojou strechou, kde nám robil spoločnosť aj jeho kocour Fousek :). Nesmiem zabudnúť na Drahoša a Stejskala, ktorím patrí tiež veľká vďaka za organizovanie. 

Na fotke víťazi turnaja 

Na fotke organizátori s víťazom turnaja

Zľava: 3. miesto – Vybíral, 1. miesto – Gulač (Medeko PB), 2. miesto – Lipa (Medeko PB)

2. miesto: Lipa-Gulač (Medeko PB), 1. miesto: Buchal-Volhejn (Heřmanuv Městec), 3. miesto: Vybíral-Langr (Lanškroun)

Víťazi detských turnajov

Patrik Lauš

Záver Slovenskej výpravy

Medeko & Priatelia alias LAKOV CAP

V piatok 18.5. 2018 sa v telocvični 4. základnej školy odohral 1. ročník na rýchlo vzniknutého turnaja o Lakovho potočáka. Turnaja s názvom Medeko & Priatelia alias Lakov Cap sa zúčastnilo 16 Medekáčov a ich priateľov. Riaditeľ turnaja Patrik Lauš zabzpečil kvalitné ceny. Okrem diplomov a šampanských, ktorími boli oceňovaný najlepšie umiestnení hráči dostal víťaz turnaja Lakovho 40cm potočáka, uloveného samotným Paťom v Moravských riekach. Víťaz si odniesol aj sošku polmetrového pigoša. Hralo sa náhodným losom bez nasadenia v štyroch základných štvorčlenných skupinách. Prví dvaja postupovali do štvťfinále. Hrala sa samozrejme aj útecha. Kedže turnaja sa zúčastnil aj donedávna druholigista Peter, usporiadateľ mu pripravil handicap v podaní Tesco rakety. Podľa uváženia súpera mohol zvoliť aj svoju profesionálnu raketu. Titul na prvom ročníku, potočáka, šampanské a polmetrového pigoša po dramatickej päťsetovej bitke do samého konca so šťastím získal Marek Lipa. Druhé miesto zostalo Patrikovi Laušovi. Tretie obsadil Peter Gulač so spomínanou raketou. Keďže nápad a samotný turnaj vznikol z dňa na deň nepodarilo sa turnaja zúčastniť ostatným priateľom. Nabudúce isto. Už sa tešíme na ďalší ročník. 

Na fotke víťazi turnaja 

Ceny pre najšťastnejších

Diplom 1. ročníka turnaja Medeko & Priatelia alias Lakov Cap

Medeko open ma nového víťaza, je ním HOLEŠA

9. ročník Medeko open má nového víťaza. Je ním Robo HOLEŠA z klubu Divina-Lúky. Pri svojom prvom štarte na tomto turnaji dokázal vyhrať a neporazený sa zaradiť medzi doteraz piatich hráčov, ktorí sa môžu týmto titulom pýšiť. Deviateho ročníka sa v hlavnej kategórií zúčastnilo 60 hráčov z dvadsiatich stolnotenisových oddielov a tiež ďalší neregistrovaní hráči. Turnaj, tak ako aj predchádzajúce roky, mal prívlastok medzinárodný. Na turnaj pricestovalo z Českej republiky šesť hráčov, ktorí zastupovali tri stolnotenisové kluby. Okrem Trenčianskeho kraja sa turnaja zúčastnili v peknom počte aj hráči zo Žilinského kraja. Hralo sa v dvoch telocvičniach na dvanástich stoloch a hráči boli rozdelení do štvorčlenných a trojčlenných základných skupín. Zo základných skupín dvaja najlepší postúpili do horného pavúka o boje o titul. Zostávajúce miesta v základných skupinách určili boje o umiestnenie v spodnom pavúku. Obidva pavúky sa hrali progresívnym systémom do konečného umiestnenia. Tento turnajový  maratón bol obohatený aj o populárnu súťaž vo štvorhrách. Celkové poradie jednotlivcov, hlavne umiestnenia po vypadnutí z bojov o lepšie priečky, je trochu skresľujúce, keďže viac hráčov odišlo z turnaja kvôli svojím povinnostiam a progresívny systém ich zápasy skontumoval. Naopak boje o titul ukázali aktuálnu formu prihlásených hráčov.

V semifinále sa stretli Ďurana (TTC PB) s Dvořákom (Vysoké Mýto). V peknom zápase si poradil prvý menovaný so svojím semifinálovým súperom 3:0 na sety. Prvé dva sety boli veľmi tesné, ale v treťom sa naklonila mierna prevaha pre víťaza. V druhom semifinále si poradil Holeša (Divina-Lúky)  3:1 na sety so šikovným mladým hráčom Micheľom (Bytča). Z porazených semifinalistov vzišiel bronzový medailista, stal sa ním Martin Dvořák, ktorý 3:0 ma sety porazil Micheľa. Zápas sa lámal hlavne v treťom sete za stavu 10:10. So striebornou medailou sa musel po finálovej prehre uspokojiť David Ďurana. Róbert Holeša sa stal po výhre 3:1 na sety piatym víťazom Medeko open a získal zlatú medailu. Hráč, ktorý sa nahlásil na turnaj na poslednú chvíľu, neprehral na turnaji ani jeden zápas. Vo finále už viedol 2:0. Po treťom sete, ktorý jasne ovládol Ďurana, sa zdalo, že našiel recept na Holešovu hru. Obrat sa však nekonal a Holeša zvíťazil vo finále výhrou 3:1 na sety.

Sobotňajšiu formu potvrdil tretím miestom vo štvorhre so svojím oddielovým kolegom Jánom Jakubíkom (Divina-Lúky). O tretie miesto si poradili s dvojicou z Lysej pod Makytou Ladecký-Panáček. Tohto ročnými kráľmi štvorhry sú naši bratia z Čiech. Martin Dvořák a Miroslav Herel (obaja Orel Vysoké Mýto). Vo finálovej bitke zdolali najtesnejším rozdielom 3:2 na sety, v piatom na 9, domáci pár David Ďurana (TTC PB), Marek Lipa (Medeko PB). Pre informáciu stojí za zmienku, že obhajcovia titulu vo štvorhre, československý pár Štěpán (Slávia Kroměříž), Lauš (Medeko PB) nasadení ako jednotka turnaja, neprešli cez druhé kolo. Aj to hovorí o tohtoročnej kvalite turnaja.

Na záver chcem poďakovať sponzorom a hlavne všetkým, ktorí dobrovoľne pomohli usporiadať už deviaty ročník Medeko open. O rok, niekedy koncom apríla, začiatkom mája 2019, sa môžete tešiť na jubilejný 10ty ročník. Bude zase o niečo lepší.

Z ľava: 3. miesto Martin Dvořák (Orel Vysoké Mýto), 1. miesto Róbert Holeša (Divina-Lúky), 4. miesto Peter Micheľ (Bytča), 2. miesto David Ďurana (TTC PB)

Z ľava: 3. miesto Jakubík, Holeša (Divina-Lúky), 1. miesto Dvořák, Herel (Orel Vysoké Mýto), 2. miesto Lipa, Ďurana (Medeko PB, TTC PB)

Titul vo vedľajšom turnaji pre Ivana HERCA

9. ročník Medeko open, ktrorý sa konal v sobotu 28.4.2018 bol spestrený o ďalšiu kategóriu. Okrem hlavného turnaja sa hral aj vedľajší turnaj, v ktorom štartovali neregistrovaní hráči po určitú výkonostnú úroveň. Najskôr v dvoch základných skupinách a následne v play off až do konečného umiestnenia sa o medaile „pobilo“ 12 hráčov. V dvoch šesťčlenných skupinách sa systémom každý s každým bojovalo na dvoch stoloch o prvé štyri postupové miesta zaručujúce štvrťfinále a boje o najvyššie priečky. Zostávajúce miesta v skupinách, piate a šieste miesto zostali pre boje o umiestnenie. Zo zlatej medaily sa tešil na celom turnaji neporazený hráč Ivan HERCO. Vo finále si vo vyrovnanom zápase poradil s Miroslavom MARMANOM 3:1 na sety, pre ktorého to bola jediná prehra na turnaji. Brondz v tomto pingpongovom maratóne bral Vlado DUBEC po výhre nad Ľubkou CIGÁNIKOVOU, ktorá tak obsadila nepopulárne štvrté miesto. Na ďalších oceňovaných miestach sa umiestnili piata Katka JURČEKOVÁ a šiesty Rudo STRHÁK. Celkové poradie, výsledky nájdete TU a fotky z turnaja si môžete pozrieť v GALÉRII.

1. miesto IVAN HERCO

2. miesto MIROSLAV MARMAN

3. miesto VLADO DUBEC

4. miesto ĽUBKA CIGÁNIKOVÁ

5. miesto KATKA JURČEKOVÁ